Firma przewozowa jako pewny kurier? Transport towarów busem

Firma przewozowa jako pewny kurier? Transport towarów busem

13 października 2016

Przewoźnicy kursujący busami za granicę często poza standardową usługą przewozu osób oferują również transport towarów. Busem można nadać paczkę dla rodziny, przekazać pieniądze czy dokumenty, a nawet jeśli trzeba i przestrzeń bagażowa na to pozwala – przewieźć coś większego, mebel lub telewizor. Czy taka forma usług kurierskich jest bezpieczna i się opłaca?

Transport towarów busem – przede wszystkim zaufany przewoźnik

Jeśli pracujesz za granicą i często podróżujesz busem, na pewno masz swoją firmę przewozową, którą już znasz, cenisz, lubisz – i której możesz zaufać. Jeśli więc chcesz skorzystać z usług kurierskich i szybko nadać paczkę lub pieniądze do Polski, a Twój przewoźnik oferuje takie usługi – warto się tym zainteresować.

Skorzystanie z transportu towarów, paczek czy dokumentów busem ma swoje zalety w odniesieniu do tradycyjnej poczty i wielkich firm kurierskich:

  • doskonale wiesz, co dzieje się z Twoją przesyłką, znasz termin jej dostarczenia i czas realizacji –  bo wiesz, że jedzie ona busem, którego trasa i czas podróży jest stały,
  • paczka zawsze zostanie dostarczona pod wskazany adres – żadnego awizowania czy odbioru w punkcie,
  • atrakcyjne ceny – w przypadku przesyłki rzeczy o większych gabarytach lub dużym ciężarze z reguły bardziej opłaci się nam nadanie busem niż tradycyjną pocztą lub firmą kurierską.

Dlaczego to się opłaca?

Transport towarów busem może być opcją, która pozwoli nam zaoszczędzić nawet do kilkudziesięciu procent na kosztach wysyłki. Dzieje się tak dlatego, że przewoźnicy, których główną działalnością jest przewóz osób, traktują swoje usługi kurierskie jako dodatkowe źródło dochodu. Mogą więc zaoferować atrakcyjne ceny. Nowoczesne busy dysponują sporą przestrzenią bagażową, także zawsze można wygospodarować miejsce, które będzie przeznaczone na paczki i inne przesyłki.

Prywatne firmy przewozowe zajmujące się transportem osób są również bardzo elastyczne w podejściu do klienta. Nawet jeśli mają ustalony cennik opłat za usługi przewozu paczek i innych przesyłek, to z reguły chętnie udzielają rabatów stałym klientom i są otwarte na nietypowe zlecenia.

pracownik firmy przewozowej w roli kuriera

Przewóz towarów

Bezpieczeństwo transportu towarów busem

Powierzając jakąkolwiek przesyłkę do dostarczenia naszemu przewoźnikowi musimy mieć pewność, że będzie ona bezpieczna i dotrze na miejsce nieuszkodzona. Jeśli zatem korzystamy z takiej usługi po raz pierwszy, dopytajmy, w jaki sposób nasza paczka zostanie zabezpieczona w trasie. Zazwyczaj kierowcy zajmujący się dodatkowo transportem towarów wykorzystują takie zabezpieczenia jak pasy i uchwyty mocujące, folię bąbelkową, koce. Dużo też zależy od charakteru samej przesyłki, jej gabarytów i podatności na uszkodzenia.

Jeśli mamy za granicą rodzinę i znajomych lub sami pracujemy i mieszkamy poza Polską, to skorzystanie z możliwości transportu towarów busem i potraktowanie przewoźnika jak dobrego listonosza będzie dobrym pomysłem. Możemy sporo oszczędzić w porównaniu do poczty i tradycyjnych firm kurierskich, a  do tego mamy pewność, że nasza przesyłka szybko i bezpiecznie dotrze do adresata.

Jeśli często podróżujesz na trasie Białystok-Niemcy lub chcesz nadać przesyłkę, zadzwoń lub napisz do naszej firmy przewozowej Bagiński Bus i dowiedz się, co możemy Ci zaoferować.