Ach, co to był za ślub… A przed ślubem: jakim autem do ołtarza?

Ach, co to był za ślub… A przed ślubem: jakim autem do ołtarza?

6 października 2016

Czasy, kiedy na własny ślub jechało się swoim samochodem lub pożyczało od sąsiada, który akurat miał najlepsze auto w okolicy, już minęły. Dzisiaj na rynku natrafimy na zatrzęsienie firm, oferujących rozmaite auta do ślubu, a największym zmartwieniem przyszłych państwa młodych jest konieczność dokonania wyboru spośród przebogatej oferty. Ponadczasowy oldtimer, sentymentalna PRL-owska Syrenka, a może luksusowy Mercedes klasy S? Sprawdźmy, czym i jak jeździ się dziś do ślubu.

Jakie auto do ślubu? – najczęstsze wybory nowożeńców

Przeglądając oferty w internecie, możemy natknąć się na tak egzotyczne propozycje transportu ślubnego jak riksza rowerowa z siedziskiem od Fiata 125p czy Hummer przerobiony na limuzynę. Jednak większość par decyduje się na jedno z kilku rozwiązań, które można pogrupować w pewne kategorie – dość luźne i pojemne, ale zarysowujące widocznie podstawowe ślubne trendy motoryzacyjne.

1.      Starość też radość

Wszystko w motoryzacji, co stare, retro, klasyczne i zabytkowe, jest chętnie wybierane na auto ślubne. Przy czym przekrój aut, które możemy pomieścić w tej kategorii, jest bardzo szeroki. Mowa tu bowiem będzie i o zabytkowych stulatkach, jak i samochodach „nowszych” (40-, 50-letnich), które zapisały się dzięki swojej wyjątkowości na kartach historii motoryzacji (np. Mercedes W123, a z polskich aut – chociażby Syrenka czy Warszawa, wracające po latach do łask). Retro jest w cenie i z pewnością nada ceremonii ślubnej dodatkowego uroku.

2.      Luksus nie szkodzi

Pod pojęciem luksusu każdy będzie widział coś trochę innego. Dla jednych luksusowym autem do ślubu będzie 9-metrowa hollywoodzka limuzyna z własnym barkiem i plazmą, dla innych nowoczesny model Mercedesa klasy S, a jeszcze inni za takie uznają Bentleya Betanga, najbardziej prestiżowe na świecie auto typu SUV. Jedno jest pewne – nieważne, jaki będzie rocznik i model nadwozia, luksusowe auto musi mieć w sobie to coś, co sprawia, że od razu wiemy, że znajdujemy się w wyższej strefie komfortu.

3.      Sport z klasą

Z piskiem opon w nową drogę życia? Czemu nie – byle wyrobić się na życiowych zakrętach. Auta o sportowym charakterze, produkowane przez najbardziej prestiżowe koncerny, również są częstym wyborem przyszłych młodych par. Na ślubny kobierzec z pazurem zawiezie nas również np.  dynamiczne i eleganckie BMW serii 3 Gran Turismo lub mające status legendy Porsche 911. W tym wypadku, zwłaszcza jeśli nowożeńcy decydują się na model dwuosobowy (np. BMW Z4), najczęściej za kierownicą siada Pan Młody. Nowoczesne pary, które prowadzą aktywny tryb życia, to modelowi odbiorcy tej kategorii ślubnych samochodów.

Sportowy luksusowy samochód ślubny

Luksusowy samochód ślubny

4.      Oryginalność gwarantowana

Istnieje również grono nowożeńców, którzy lubią zaskakiwać, a od komfortu i luksusu, jakim bardzo często przy wyborze auta do ślubu kierują się młode pary, wolą nieszablonowość, a nawet kontrowersje. Takie pary mając do wyboru limuzynę Bentleya i pomalowanego na różowo Volkswagena Transportera model „ogórek” – wybiorą krzykliwego busa. Ewentualnie zdecydują się na podróż przed ślubny kobierzec na siodełku potężnego Harleya-Davidsona.

Dostępność różnych opcji transportu ślubnego na rynku nie jest już dzisiaj problemem i praktycznie każdy pomysł da się zrealizować. Najważniejszą kwestią w wyborze auta do ślubu jest wbrew pozorom nie fantazja i rozmach, a praktyczne i racjonalne podejście. Dlaczego? Ponieważ jest wydarzenie, które posiada swa własną, unikalną estetykę. Samochód jest jednym z elementów, który powinien pasować do całej ślubno-weselnej układanki, więc nie należy pozwalać sobie na pełną dowolność w jego wyborze. Planujmy więc z wyprzedzeniem, a emocjom dajmy się ponieść dopiero tego jedynego dnia.

Jeżeli miejscem Waszego ślubu jest Białystok lub okolice, zapoznajcie się z naszą ofertą aut do ślubu, w której znajdziecie i retro, i sport, i luksus. Szerokiej nowej drogi  życia!

Kontakt

Bagiński Bus
ul. Mazowiecka 33a
16-001 Księżyno